پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: سکس تراپی
شرح پرسش: سکس تراپی چه تخصصی است و ادامه چه رشته درسی است؟و اینکه اگر در مورد معروفترین متخصصین این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم که بگین.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم پزشکی > پزشکی زمان ثبت سوال: سه‏شنبه، 18 بهمن 1390 - 22:01:20 تعداد بازدید: 8214 تعداد پاسخ: 6
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0

امتیاز پاسخ
[imgExp]

امیر حسین دیانی فر
ی، 08/11/91 - 12:37
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: ساغر رضایی (1390/23/19 - 01:23):
... ...
mer30 azizam
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0

امتیاز پاسخ
[imgExp]

حسین علیپوراصل
چ، 19/11/90 - 12:39
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام، مطالعه کتاب درمورد رابطه بسیار مفید خواهد بود خصوصا اگر نظر علمی وروانشناسی هم باشد.
لذا از دوستان گرامی درخواست دارم اگر هرگونه کتاب آموزشی اصولی ودانستنی های جنسی داشتند هم فارسی یا زبان اصلی برام ایمیل بزنند تا علم وآگاهی مون، زیاد شود. با تشکر
shahreircivil@yahoo.com
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1

امتیاز پاسخ
[imgExp]

ساغر رضایی
چ، 19/11/90 - 01:37
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
تیر ماه بود و تهران گرم گرم گرم.


با کوله ای عنابی پر از کتاب « تمایلات و رفتارهای جنسی انسان » به تهران آمدم.کتاب را به همه ی پخشی های تهران بردم.جسارتم مایه ی شگفتی شان شده بود اما بازار و تجارت کتاب با دیگر بازارها و تجارت ها تفاوتی ندارد.سود انگیزه ی اصلی است و درد های میهن کسی را نمی جنباند !!

تازه فهمیدم که آن چه در همراهی : " کیا " و " ققنوس " اصفهان آزموده و آموخته بودم ، مشتی نمونه ی خروار بوده است !

به هر حال پخش کتاب را به " گسترش " ، " رشد " ، " نوردانش " ، " ارجمند " و " شهرآب " سپردم و به اصفهان بازگشتم.آب مان با " ققنوس" و "گزیده " در یک جوی نرفت : پخش انحصاری کتاب را می خواستند.

بی گزافه گویی های از سر خودشیفتگی و نیز فروتنی های مرسوم اجتماع ده رنگ صد خون هزار رنگ مان - یا همان خودبزرگ بینی های وارونه شده فراوان دیده و شنیده مان - کتاب یگانه ی همه ی دوران نشر کتاب جنسی در ایران بود و هنوز هم هست. نه این که دانشش نبوده ، بوده اما جسارت و دغدغه ی میهن دوستانه اش هرگز !!!

کتاب یگانه بود چون پیش از تألیف کتاب ، همه ی کتاب های سکسولوژی موجود و ناموجود را گرد آوردم و نکات مثبت و منفی و نقاط ضعف و قوت آن ها را پیش چشم گذاشتم.با خود عهد نمودم که کامل ترین کتاب جنسی تایخ نشر ایران را پدید آورم ، با وجود همه ی محدودیت ها و مشکلات.کتاب سه پاره شد و دو پاره اش مجوز انتشار گرفت و شد : « تمایلات و رفتارهای جنسی انسان » و « احساسات و پاسخ های جنسی انسان » .

پاره ی سوم در کلاس های سکسولوژی و سکس تراپی ماهنامه ی « روان شناسی جامعه » تدریس می شود.

درتألیف کتاب « تمایلات و رفتارهای جنسی انسان » دو هدف را همزمان و همبسته در نظر داشتم:

۱-کتابی رفرنس و دردسترس برای دانشجویان پزشکی و پزشکان نا روان پزشک ( عمومی و دیگر متخصصان )

۲-کتابی برای توده ی سیکل به بالای اجتماع ( یعنی سکسولوژی ، روان پزشکی و روان شناسی به بیانی ساده برای همگان )

به توصیه و هشدار اکید استاد گران مایه ام - دکتر خلیل مؤمنی - در حدود یک سوم کتاب ، یعنی همان جاهایی که - در آن شرایط زمانی - ممکن و محتمل بود برای تألیف شان مورد بازخواست و درشتی قرار بگیرم ، همانند و حتا گهگاه " عین متن " کتاب سیناپس کاپلان و سادوک و دیگر کتب پیش تر انتشار یافته ، ترجمه و تألیف شد. چاره ای نبود. من درست ترین ومنطقی ترین تصمیم را گرفته بودم !!

کتاب خوب می فروخت. اما نه آن گونه که در گمان و پندار من پیش بینی شده بود.من گمان داشتم که کتاب در ۳ تا ۵ سال نخست انتشار ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نسخه خواهد فروخت و نمی دانستم که این جا ایران است و در این سرزمین که خاکش سرچشمه ی هنر ست ، شیرها کتاب نمی خوانند ! به ویژه در باره ی آن کار دیگر که می کنند !!!

دو رخداد مرا - که سخت دربند و شیفته ی گرفتن تخصص از آن سوی آب ها بودم - در ایران نگه داشت تا رهسپار فرنگستون نشوم :

۱-ریاست جمهوری خاتمی در دوم خرداد ۱۳۷۶

و

۲ -پس خوراند (FEEDBACK ) کتاب تمایلات و رفتارهای جنسی انسان

فراوان رخ داد که به هر دو بد و بی راه بگویم و از بخت بد و خواست احساساتی و رویکرد نادوراندیشانه بنالم و افسوس بخورم.به ویژه پس از آن کثافت کاری ها و پست فطرتی هایی که در عرصه ی پزشکی کشور در اسفند ۱۳۸۲ رخ داد و کوس رسوایی پزشکان و پزشکیان را جهانگیر نمود.......................
و این چنین بهنام اوحدی در ایران بماند !

ماندم تا اصلاح کنم.آن هم در سال هایی که واژه ی « اصلاح طلبی » برای بسیاری « نان » و « نام » پدید می آورد ! اما اصلاح طلبی برای من هدف بود و نه ابزار . و به من و نسل من آموخته بودند که : « هدف وسیله را توجیه نمی کند. »

بگذریم که بعد ها بسیار دیدیم و فراوان شنیدیم که هدف آموزگاران رطب خور منع رطب فرما برای شان هر وسیله ای را توجیه می کند !!!

نخستین دستاورد اصلاح طلبی برای من از دست دادن معشوق - شیرین - بود.به شیرین نیز چون بیشتر داشته ها و دستاوردهای زندگی ام دیر رسیدم.همیشه دیر رسیدم . این قانون و تقدیر زندگی ام بوده است ! این در مورد « شیرین » شیرین تر از جانم همیشه برایم سخت تلخ بود................چرا من باید این بار را به دوش می کشیدم ؟؟

نمی دانم ، شاید دون کیشوت شده بودم ! یک سال و نیم « گلوگرد نشینی » و « چغا خور خوابی » - بی تلفن و تلویزیون و دوست و همزبان و « یار شیرین » - هر نارسی سیستیک آمیخته با اسکیزوئی
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1

امتیاز پاسخ
[imgExp]

ساغر رضایی
چ، 19/11/90 - 01:33
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دکتر بهنام اوحدی, دکتر محمد علی نظری,افرادی که هم اینک در ذهن دارم و بسیار به نام هستند ..
زندگي جنسي زنان- دكتر نيكخو -
دانستنيهاي جنسي زنان-محمد رضا دژكام
دانستنيهاي جنسي آكسفورد -درك لولين-جونز
مسايل و اختلالات جنسي در زن و مرد -دكتر هاشمي فرد -کتاب از این دست بیشمار است مشتی نشانه خروار
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1

امتیاز پاسخ
[imgExp]

ساغر رضایی
چ، 19/11/90 - 01:27
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دوستان این توضیح کامل و علمی موضوع سکس  تراپی میباشد ،خیلی از دوستان میپرسیدند و من به زبان خودمانی و ساده آنچه که میشد انتقال میدادم این توضیح زبان آکادمیک این مبحث است.. که در خیلی از سایتها موجود میباشد ..ضمن تشکر از نویسنده این مقاله کوتاه
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1

امتیاز پاسخ
[imgExp]

ساغر رضایی
چ، 19/11/90 - 01:23
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سکس تراپی چیست؟
طبق آمار از آنجا که 40 تا 60 درصد از مشکلات زناشویی را روابط جنسی آنها شامل می شود ضرورت بررسی علمی تر به مقوله سکس در موارد در مانی بیشتر محسوس گشته است و جوامع علمی را بر آن داشته تا پایه ریز علم نوین باشندبنام سکسولوژی. سکسولوژی علمی است نوین و چند وجهی که ارتباط تنگاتنگی با علوم پزشکی، روانپزشکی، روانشناسی، آمار، جامعه شناسی، جرم شناسی، زیست شناسی و حتی هنر و موزیک دارد. تعریف علمی سکسولوژی عبارت است از: مطالعه هدفمند رفتار جنسی در انسان و حیوان که این رفتار از قبل از تولد جاندار شروع گشته و در طول زندگی او ادامه می یابد سکسولوژی در بیشتر فرهنگ لغات تحت عنوان علم مطالعه جنسیت تعریف شده است جنسیت درواقع همان شرایطی است که یک مرد را از زن متمایز می کند و سکستراپی عبارتست از رفع تخصصی گرفتاریها و مشکلاتی که فرد در رابطه با رفتار جنسی خود و یا شریک جنسی خود دارا می باشد. سکسولوژی مدرن ترکیبی از زمینه های متفاوتی همانند روانشناسی آمار بیولوژی آمار جامعه شناسی آسیب شناسی و مردم شناسی می باشد نکته قابل ذکر اینکه سکسولوژی یک علم توصیفی است و نه یک علم تجویزی بدین معنی که سکسولوژی بیش از آنکه در پی تایید و یا تکذیب رفتار جنسی باشددرپی ریشه یابی علل رفتار و عوامل موثر بر این رفتار می باشد
ویژگی های سکستراپیست چیست ؟
سکستراپیست می بایست متخصص در امر بهداشت روانی بوده، دوره های کامل روان درمانی را طی کرده باشد و آموزشهای لازم در امر مشاوره های جنسی را زیر نظر متخصصین سپری کرده باشد. مهارت کامل در امر مشاوره و روان درمانی و داشتن زمینه ای کامل در امر روانشناسی نکته ای بس حائز اهمیت در روند سکستراپی بشمار می رود. از آنجایی که بسیاری از مشکلات جنسی ریشه در روابط اجتماعی و مشکلات شخصیتی افراد دارد تنها یک روان شناس و یک روان درمانگر قادر به شناسایی و ارزیابی مشکلات فردی، اجتماعی و شخصیتی بیمار گشته درحل آنها می تواند به وی کمک کند.از طرفی سکستراپیست می بایست به فیزیولوژی بدن و آناتومی ارگانهای جنسی و عملکرد آنها احاطه کامل داشته باشدو بتواند اختلالات روانی و بدنی را از هم تمیز داده، در رفع آنها به بیمار توصیه های لازم را به عمل آورد. لازم به ذکر است که آشنایی به زمینه های فرهنگی و اخلاقی و مذهبی هر جامعه از ضروریات بسیار پر اهمیت کار یک سکستراپی می باشد چرا که نقد و بررسی اختلالات جنسی بدون در نظر گرفتن زمینه های فرهنگی و عقیدتی آن جامعه کاری عبث و غیرکارآمد به نظر می رسد.
چه انتظاراتی باید از سکستراپیست خود داشت؟
با مراجعه به سکستراپیست باید اطمینان حاصل کنید که نکات زیر متحقق شوند : توانسته اید آزادانه و بدور از هرگونه محدودیت راجع به موضوع مورد نظر خود با او صحبت کنبد ، اطلاعاتی که شما در اختیار او گذاشته اید محرمانه خواهد ماند ، رفتار سکستراپیست نسبت به شما غیر مغرضانه بوده بدون هیچ تعصب و پیش داوری شما را راهنمای خواهد کرد ، و بعد از نقد و بررسی پیرامون مشکل مطرح شده ، تغییر در دید سکستراپیست و نحوه قضاوت او راجع به شما دیده نخواهد شد . در جلسات سکس تراپیست هیچگونه ارتباط بدنی بین درمانگر و مراجعه کننده وجود نخواهد داشتو انجام عمل جنسی در حضور درمانگر به هیچ عنوان انتظار نمی رود.
چه کسانی به سکس تراپی نیازمندند؟
اگر چه تصور عموم بر این است که سکس تراپی صرفا بر افرادی که دچار مشکلات جنسی هستند محدود می گردند لیکن از آنجا که بخشی از کار سکس تراپیست ها آموزش جنسی ، آناتومی جنسی و آموزشهای بهداشت جنسی است لذا مراجعه به سکستراپیست تلاشی است برای لذت بیشتر از زندگی جنسی خود و عمیق تر کردن روابط بین فردی. علاوه بر این افرادی که به نوعی از مشکلات زیر در رنج اند و پاسخ آنها به موارد زیر بلی می باشد به سکس تراپیست باید مراجعه کنند، مواردی چون:
- از میان رفته شدن صمیمیت در ارتباط زناشویی
- تمایل اندک به ارتباط جنسی یا کمبود میل جنسی
- مشکل در لذت بردن در ارتباط جنسی
- مشکل کنترل انزال
- مشکل رسیدن به ارگاسم
- مقاربت دردناک
- افکار وسواسگونه و غیر قابل گریز در مورد مسائل جنسی
- احساس گناه در رابطه سکس
- ارتباط ناخشنود با شریک جنسی و میل به ترک آن
- مورد سو استفاده جنسی بودن
- عدم اطمینان از هویت جنسی خود و انحرافات جنسی.
سلامت جنسی چیست؟
سازمان بهداشت جهانی سلامت جنسی را اینگونه تعریف می کند: برخورداری از صحت فیزیکی ، روانی و اجتماعی در انجام ِ رفتار جنسی.
تحقق سلامت جنسی مستلزم دیدی مثبت و محترمانه به مقوله جنسیت و رفتار جنسی است که می باید به دور از خشونت و تبعیض و به منظور دستیابی به لذت انجام پذیرد و در این راستا آگاهی از حقوق جنسی الزامی بوده، می بایست در نهایت احترام به آن عمل گردد
حقوق جنسی چیست؟
حقو
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت فرایند سازان توسعه می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 2010 IrExpert.ir - Privacy Policy (in Persian)